Nepacietīgā Ostapenko ar klasisku zaudējumu atvadās no Vimbldonas

Aļonai Ostapenko (WTA 12.) Vimbldonas turnīrs beidzās ar zaudējumu pusfinālā, kur viņa atdūrās pret bijušās ranga līderes Andželikas Kerberes (WTA 10.) aizsardzību, Vācijas tenisistei zaudējot ar rezultātu 3:6, 3:6.

Aizsardzības tenisa speciāliste Kerbere darbojās ar savu iecienīto taktiku – ierakšanās aizsardzībā un mača vērošana, ļaujot agresīvai pretiniecei pašai sevi sakaut ar nepiespiestajām kļūdām. Un Ostapenko šodien bija ļoti dāsna, Kerberes uzvarā ieguldījumu dodot ar 36 nepiespiestajām kļūdām 18 geimos jeb vidēji divām dāvanām katrā geimā.

Ostapenko problēmas pacietīgu un precīzu uzbrukumu veidošanā bija jau no pirmā geima, bet ilgi izdevās atrasties vadībā. Viņa pirmajā geimā ar trim kļūdām uzdāvināja Kerberei breikbumbu, pati to arī atspēlējot – trāpīts neatvairāmi "backhand" sitiens. Aļona pēc tās pašas shēmas darbojās piektajā geimā – atkal trīs kļūdas, pēc tam atspēlējot breikbumbu (šoreiz ar spēcīgo pirmo servi).

Aļona sestajā geimā ieguva savu pirmo breikbumbu, bet iespēju to realizēt nebija, jo Kerbere trāpīja eisu un drīz trešo reizi panāca izlīdzinājumu – 3:3. Ostapenko septītajā geimā beidzot sevi nobreikoja. Viņa geimu sāka ar diviem precīziem uzbrukumiem no kreisās puses, bet no 30:0 vairs neuzvarēja nevienā izspēlē. Kerbere trešā punkta izspēlē uzbruka Ostapenko otrajai servei, bet nākamos trīs punktus ieguva pēc Latvijas tenisistes sitieniem tīklā un autā – 3:4.

Ostapenko astotajā geimā uzņemšanā no 0:40 tika līdz "vienādi", bet breikbumba nebija aizsniedzama. Vairāk Kerberes serves geimu šajā setā nebija, jo Ostapenko servi nespēja nosargāt arī devītajā geimā, kad Kerberei vēl vienu breiku noorganizēja ar četrām kļūdām – divi auti, sitiens tīklā un setbumbas izspēlē dubultkļūda!

Ostapenko 2. seta otrajā geimā tika nobreikota jau trešo reizi pēc kārtas. Viņa no 15:40 atspēlēja tikai pirmo breikbumbu, precīzu uzsitot ar "forehand" pa līniju, bet pēc tam bumbiņu ietrieca tīklā ar "backhand". Kerbere droši nostiprināja breiku un ar septīto pēc kārtas uzvarēto geimu ieguva seta un 3:0 pārsvaru.

Aļona tikai tad spēja saņemties un nospēlēt gudrāk, ceturtajā geimā sitieniem samazinot jaudu un tādējādi trāpot laukumā. Pārtraukusi zaudēto geimu sēriju, viņa pēc viena kvalitatīva geima atsāka vecos gājienus. Aļonai piektajā geimā bija iespēja iegūt breikbumbu, taču viņa pie 30:30 vienkāršā situācija iesita tīklā ar "forehand".

Ostapenko drīz bija iedzinējos ar 1:5, dodot Kerberei divas iespējas ar savu servi nodrošināt uzvaru. Aļona septītajā geimā uzņemšanā ar agresīvu un beidzot precīzu uzbrukumu sēriju izgāza dusmas par savu neveiksmīgo dienu un vienu breiku atspēlēja. Ostapenko ar "backhand" trāpījumu stūrī atspēlēja mačbumbu un tūlīt realizēja trešo breikbumbu geimā, ar spēcīgu "forehand" piespiežot Kerberi sist autā.

Ostapenko pēc tam nosargāja servi, liekot Kerberei vēlreiz servēt par uzvaru. Aļona šoreiz bija viena breikbumba, viņa nespēja atsist pretinieces pirmo servi. Pēc tam neprecīzs arī otrās serves atsitiens, un Kerbere tika pie otrās mačbumbas. Ostapenko vairākas reizes sita pa diagonāli ar "forehand", Kerbere izmisīgi atsitās, Ostapenko mainīja virzienu un izsita autā.

Ostapenko ceturto reizi spēlēja Vimbldonā, kur ar pusfinālu sasniedza savu labāko rezultātu sezonas trešajā "Grand Slam" turnīrā, kur pirms gada tika līdz ceturtdaļfinālam. Aļona šogad nopelnīja 780 reitinga punktus (bija jāaizstāv 430) un 562 000 mārciņu prēmiju.

Ostapenko nākamais turnīrs būs gandrīz pēc mēnesi ilgas pauzes – 6. augustā startējošais "Rogers Cup", kas šogad notiks Monreālā.

Avots: sportacentrs.com


Pirktākās preces

Informācija

Jaunākās preces